Baba ve Kızı İle İlgili Sözler
Baba ve Kızı İle İlgili Sözler
Evet baba. Seninde söylediğin gibi ben annemin kızıyım. Ve senin kızın olmadığım için seviniyorum.

Başımı yastığa koyduğumda etrafıma saçılan saçlarım seni getiriyordu aklıma. Saçımı boydan boya okşayışın içimi sızlatıyordu. O yüzden kesti kızın saçlarını baba. Bir daha da uzasın istemedi...

Bir babanın kızına sadece sesiyle bile verdiği huzur, ömre bedel!

Kız çocukları babalarına aşık olur ya hani, aşık oldukları ilk adam babalarıdır ve babaları gibi bir eş isterler. Öyle işte...

Canım kızım Allah'ım seni hayırlı bir evlat eylesin. Her zaman dünyadaki hayırlı işlerle uğraşmak nasip etsin.

Beni güzel bulan bir tek sen vardın baba... Şimdi yoksun, o kadar çirkinim ki...

Biz ki her okul çıkışı birlikte okuldan eve el ele tutuşup giden baba ve kız...

Canım kızım O gülen yüzün hep gülsün, bir gün ağlarsan o da mutluluktan olsun.

Kızım sen benim yüzümdeki gülümsemem, dilimdeki iki hecelik sözümsün, sen benim canım, kalbim, elim, ayağım iki gözümsün, sen benim dağlar kadar büyük özlemimsin. Kızıma güzel sözler çok güzel olsun.

Beni tanıdığını sanıyorsun ama tanımıyorsun, baba. Ben senin bildiğin o kız değilim, ben daha fazlasıyım...

Kızlar babalarından en çok bi odaya kapanıp ağladıklarında nefret eder.

Kızlar babalarının yaptığı ve söylediği şeyleri asla unutmazlar. Kızlar aslında en çok babalarına kırılır, en çok babalarıyla mutlu olurlar.

Hayata tutunduğum umudum, düşlerim, yarınımsın, yüzümdeki tebessümün tek sahibisin, sen benim her zaman mini minnacık meleğimsin.

Kıvır kıvır saçlarını tarardın açamazdın, anne bana yardım eder misin diye beni çağırırdın, kızımın saçlarını tarar renk renk tokalar takardım.

Canım kızım seni çok özledim, senden sonra uyku uyuyamaz oldum, her gün yolunu gözledim, her an her nefes alışımda ben hep seni özledim.

Babam benim için hiçbir zaman koruyucu veya sığınak olmadı.

Baba, sen beni ağlayamayacak kadar hissiz bıraktın. Bu yüzden nefretime saygı duy...

Baba sevgisi görmeyen her kız çocuğu yanlış erkeklere inanır...

Ben geceleri nasıl rahat uyuyabiliyor musun diye merak ettiğim için aradım. Çünkü ben uyuyamıyordum. Fark ettin mi sana baba diye hitap etmedim, edemedim. O kadar çok acıttın ki sana baba diyemezdim. Nasıl sinir ettin beni bilmiyorsundur. Kızım dedin ya ben ona sinirlendim. Özlemişim duymayı ama dayanamadım. Aylarca arayıp sormadan yaşayıp bana kızım diye hitap edemezsin ki. Beni bir kelimen ile kandıramazsın. Buna hakkın var mı? Sana da dediğim gibi; ne bu saatten sonra sen benim babamsın ne de ben senin kızın.

Bir baba üzer mi evladını, kırar mı? Gözünün içine baka baka yalan söyler mi bir baba? Hemde nasıl... Hem de tüm duygularını tek tek ezer bir baba. Ve ona rağmen ayakta kalmaya çalışırsın, onun gibi olmamaya çalışırsın, kendini parçalarsın belki bir şeyler yoluna girer diye. Ama hiçbir şey yoluna girmez. Ve baban varmış gibi hissetmezsin hiçbir zaman. Bir şeyler paylaşabileceğin bir baba figürün hiç olmaz.

Bugün doğum günüm. Ve daha doğum günümün tarihini bilmeyen bi 'babam' var. Göründüğüm kadar mutlu değilim.

Babam hep derdi ki; başını dik tut prensesim, yoksa tacın düşer.

Baban duan. Baban dünyan. Baban her şeyin. Rabbim sen baba sevgisinden mahrum etme bizi. İsmail Nazım

Babalar kızlarının ilk aşkıdır. Baba kız arasındaki aşk başka bir şeydir, farklı bir duygudur, özeldir...

Pardon da babasından yara almış bir kızı mutlu edemezsiniz siz.

Prenses olmak için prense ihtiyacım yok. Ben zaten kralın kızıyım.

Bir babanın, benim biricik kızım, demesi tüm aşk sözlerini ezer geçer.

Merhaba baba ben kızın. Hani şu küçükken ilk aşkı babası olmayan kızın. Hani her zor anımda yalnız olan, bir darbede senden yiyen kızın. Nasıl hissediyorsun acaba şimdi? Yaptıklarından pişman mısın? Bence değilsin.. Eğer pişman olsaydın beni ağlatmaya kıyamazdın. Neyse alışkınım zaten senden gelen darbelere...

Baba omzu diye bir yer var. İliklerine kadar huzur hissettiğin.

Bir kız çocuğunun babasına aşık olması gerekir ondan korkması değil.

Bak baba bu gece de ağlıyorum. Hıçkırıklarımı yutuyorum. Sessizce yastığıma gömüldüm ağlıyorum. Sensizliğime, beni hiç sevmeyişine ağlıyorum bu gece de.

Babasız olan kızlar hiç büyümez, büyümüş taklidi yapan küçük kız çocukları olarak kalırlar.

Hayatta en güzel ikililerden biridir baba-kız ilişkisi. Yaşamayanın içinde bir eksiklik oluşturan ve bunu tüm ömrünce hissedeceği bir şeydir bu. Bazıları için pembe bulutların üstüdür babalarıyla olan anıları bazıları için ise kara bulutlardır yağmurların yağdığı...

Perdeleri güneş yıpratır çocuk. Kızları ise, babaları...

Sensiz üç bayram, bir yıl geçti baba. Artık gelmesen de olur.

Baba ne kadar sağlamsa kızı o kadar dik durur, baba ne kadar gülerse kızı o kadar hayat saçar, baba ne kadar hayattaysa kızı o kadar yaşar...

Bazen duygusal bir hal alıyor baba-kız ilişkimiz. Ağladığım bile oldu, onu uyurken izlediğimde...

Evdeki neşemiz sendin, baban ile aramızdaki huzursuzluğun barış güverciniydin, sen iyi kalpli meleğimdin. Seni çok özledim canım kızım.

Hiç aklıma gelmezdi bir gün kızımın bu yuvadan uçup gideceği, kaderin bizi birbirimizden ayıracağı, yüreklerimize kor ateş koyacağı hiç aklıma gelmezdi canım kızım.

Babalar evlatları için yaşarlarmış! Nerdesin baba?

Yarım kaldım. Bir sokak köşesinde bir baba-kızı izlerken yarım kaldım. Saçımı okşayan başka eller olunca yarım kaldım. Seni telaffuz edecek ses çıkmayınca yarım kaldım. Acını hep sol yanımda taşıdığımda anladım. Bu acı beni hep yarım bırakacak. Beni öldürmeyecek belki ama umutlarımı öldürecek bunu anladım.

Gittin baba. Geride bir kız çocuğu bıraktın...

Ben babamın bana yapmadığı her şeyi diğer çocuğuna yaparken gördüm şimdi soruyorum size. Hangi aldığım nefes yaşadığımı kanıtlar?

İnsan kaç yaşında alışır ki bir babanın yokluğuna?

Karşıdan sarılarak gelen bir baba kız gördüm. İçim cız etti. Sadece arkadaşlarımı değil yoldan geçen herhangi bir baba kızı kıskanıyorum. Bilmeyen anlayamaz bu duyguyu...

Biliyor musunsen bana babamı hatırlattın. En az onun kadar umursamaz bir kere bile içten sarılamayacak kadar ruhsuz.

Babası tarafından sevilmeyen kızlar sevgiye inanmaz. Oysa ben sana inanmak istemiştim...

Bu yaşa babanız getirmediyse sizi, elinizden bir kere tutmadıysa düştüğünüzde, o düştüğünüz yerdeki ufacık çocuk olarak kalıyorsunuz.

Neden gittin Baba? Neden bıraktın beni? Neden elimden tutup ta güvende hissettirmedin? Hayal kırıklığına uğrattın? Hani kız çocuklarının ilk aşkı babalarıdır derler ya; Benim ilk aşkım neden sen olmadın baba...

Hani babalar kızlarının acı çekmesine dayanamazdı? Beylik sözlermiş bunlar. Evlatlarına acı çektiren babalar gördüm...

Bakmak İsteyeceğiniz Konular
Bakmak İsteyeceğiniz Düşünür Sözleri
Yorumlar
Yorum yaz