Evlenme Teklifi Sözleri
Evlenme Teklifi Sözleri
Artık teslimat adresiyle fatura adresi aynı olsun istiyorum!

Aşk hiç yoktan köprüler yaratandır; aşk karanlık yüzünden ertelenmeyecek tek oyundur. Sonsuza dek bu oyuna benimle var mısın?

Aşkım sen sürekli bizim evde kalıyorsun biz evlenelim o zaman!

Bana bir ömür boyu katlanır mısın?

Bazı duyguları yazamazsın. Anlatamazsın. Çünkü tefsiri ancak his ile mümkündür. Bu yüzden sadece yaşarsın.

Beceriksizin biriyim ben. Ne sana olan hislerimi anlatacak bir bestem, ne güzelliğini betimleyecek bir tablom nede mısraları senle akan bir şiirim var. Ama umudum, senle başlayan bir hikâyem ve bana katılırsan mutlu sonla bitebilecek uzun soluklu bir romanım var.

Belki seçimdir, belki değil. Belki doğaçlamadır, belki rüya. Kurnazlıktır belki. Belki de hesaptır, koşulların denkliğidir, ihtiyaçtır. Zorunluluktur, zorladır. İstemli hırs, ekonomik yaklaşımdır belki de kim bilir kim nasıl kurar. Ben seni ruhuma, aklıma, bedenime üç olmazsa olmazla istiyorum. Benimle evlenir misin?

Ben seni bu yaşımda yaşamın tam ortasında öylesine değil ölesiye seviyorum.

Ben tek maaşla geçinemiyorum evimin ikinci maaşı olur musun?

Benimle "Doctor Who" izlemeye var mısın? (Bilmeyenler için; dizi 1963'ten günümüze kadar!)

Benimle aynı evin faturasına "oha!" der misin?

Benimle evlen ve beraber seyahat edelim...

Benimle evlen yoksa ben seninle evlenirim!

Benimle Halley kuyruklu yıldızının geçişini izler misin? (Bilmeyenler için : Halley kuyruklu yıldızının bir sonraki geçiş tarihi 2061!)

Benimle her gece aynı uykuya dalar mısın?

Benimle ortak bir hafızaya, ortak bir geçmişe ve anılara sahip olmak ister misin?

Bir resim çerçevesi istiyorum, altın, gümüş filan olmasa da etrafı. Biliyorum ki dünyanın en kıymetlisi en paha biçilemezi dolduracak içini. İster el ele, ister sarmaş dolaş bana yaşamımın en güzel anını en güzel pozunu verir misin benimle bir çerçeve içine girer misin aşkım?

Bir sen oldu bende; bildiklerimi unutturan, doğrularımı saptıran, ezberlerimi bozup hayatımı senden önce senden sonraya ayıran. Bir geldin böldün, parçaladın, çıkardın ama yine de razıyım. Yeter ki beni senle çarp, senle çoğalt ama asla sensiz bırakma. Yürür müyüz beraberce hayat yolunda?

Bir yuvamız olsun artık. Bize dair, bizi anlatan, bizle dolu. Evimiz derken içimizin hoplayacağı, her şeyi uzaklaştırırken bizi yakınlaştıracak duvarları, pencereleri, odaları, bizle dolu kokusuyla evimiz olsun. İçinde sen olsun, ben olsun, sevgi olsun.

Birlikte yaşamak değil, beraber yaşlanmak istiyorum!

Bu dünyada yüzümü güldüren çok fazla insan var ama kalbimi bir tek sen güldürebiliyorsun. Benimle evlenir misin?

Bunca yalanın, bunca talanın, bunca riyanın arasında sen. Ne güzel duruyorsun ömrümün ortasında.

Bundan sonra hep aile çay bahçelerine gitmek için benimle evlenir misin?

Cebinde benimle aynı evin anahtarını taşır mısın?

Çoğu zaman uykuya dalmak istemiyorum sana aşık olmanın gerçekliği rüyalarımdan çok daha harika. Bu rüya sonsuza dek sürsün diye benimle sonsuz bir uykuya dalmaya ne dersin?

Eğer bana evet dersen baştan aşağıya mutluluk olurum. Bırakırım şairliği şairlik zaten mutsuz adam işi.Senden ala şiir mi var senin yüzünden ala ? Eğer bana evet dersen baba olur eve ekmek getiririm.

Eğer senin bir parçan olmam gerekseydi gözyaşların olurdum. Kalbinden gelip gözlerinde doğmak yanaklarında yaşamak ve dudaklarında ölmek için. Benimle bir bütün olmaya var mısın?

Engelli koşan atletler gibi, koştum, atladım, aştım tüm engelleri. Şimdi önümde bir tane kaldı. Eğer onu da geçebilirsem, mutlu yorgun ama gönlünün şampiyonu olmak istiyorum. Benimle evlenir misin?

Evliliğe kendinizi hazır hissettiğiniz zaman,

Ey yar! Seninle ölmeye geldim. Ateşsen yanmaya, yağmursan ıslanmaya, soğuksan donmaya geldim.

Geceleri uykun kaçtığında benimle aynı tavana bakar mısın?

Gecem sen ol istiyorum gündüzüm sen ol istiyorum. Aldığım nefes sen ol istiyorum. Bizim yazımız beraber yazıldı. Ne yazıldıysada birlikte yaşayalım ömrümüzün sonuna kadar. Yani ben böyle düşünüyorum bilmiyorum sen benimle evlenmek ister misin?

Geriye dönüp baktığımızda; sadece anlar, anılar olmasın anlatacak. Paylaştığımız yaşam, birlikte yaşanmışlık, beraber yaşlanmaya adanmışlık olsun. Bir ömre sığacak tüm anlar için benimle evlenir misin?

Gönlümün meclisinde herkes konuşsun istemem, kimse müdahale etmesin aşka. Yer gök şahidimdir ki siyasi görüşüm yoktur senden başka. Benimle dünya ve ahirette hayatı paylaşır mısın?

Gözlerimde tutuyorum seni gözyaşlarım sen. Kalbime hapsettim her atışı sen. Dilimdeki içli şarkı burnumdaki sıla kokusu yanımdaki yamacımdaki yoldaşlık içimdeki bambaşkalık hepsi sen sen sen. Olmasan neylerim ki ben. Varlığını varlığıma armağan ede

Gözlerimi her sabah yanında açmak istiyorum!

Gözlerinde ki bana bakış gülümsemende ki iyimserlik huylarında ki yumuşaklık burnunda ki kararlılık doğruda ki inatçılık ve bedeninde ki sımsıcaklık yeter bana. Öylece gel kendince. Evlenir misin benimle?

Günün geceye, tohumun toprağa, toprağın yağmura, gülün bülbüle, yarımın bütüne hasreti gibi; ışığına, saflığına, bereketine, çokluğuna, naif varlığına muhtaçlığım var sana. Kalplerimiz bir, dünyamız biz olsun. Evlenir misin benimle sonsuzluğa?

Güzelliğin kadar güzel bir hayat yaşamak için benimle evlenir misin?

Güzelliğin ruhunun aydınlığından, uyumun güzelliğinden, bana getirdiğin düzen uyumundan, kalbimdeki barış düzeninden, içimdeki his bütününden; aşkınla, sevginle gel gel de tamamlansın bu beden.

Hatıram değil, hayatım olur musun?

Hayat boyu benimle aynı geceye uyuyup aynı sabaha uyanır mısın?

Hayat boyu bu filmin başrolünde benimle oynar mısın?

Hayat denen şey zaten akıp gidiyor herkes payına düşenleri sırtlarken. Mutluluklar kadar sıkıntılarda iz bırakmadan yitip gidiveriyor. Anlam kazanmıyor geçen şeyler paylaşılmış anlardan anılara dönüşmedikçe. Ortak bir hafızamız, geçmişimiz, anılarımız, bölüşüp çoğaltacağımız geleceğimiz de olsun istiyorum artık. Senin dâhil olmadığın akıp giden bir zamana da tahammül edemiyorum artık. Benimle evlenir misin aşkım?

Hayatını hayatıma katar mısın?

Hep beni sana getirecek yollar senle bana açılacak kapılar kokunla dolu odalar seni bende uyutacak yataklar istiyorum. Her şeyden çokta senle anlam bulan sıcacık bir yuva istiyorum. Benimle evlenir misin sevgilim?

Hep senle dolu, benim aşkımla deli, ümitlerimle, hayallerimle bezeli, hem hisli hem içli hem çok güçlü dünyamı senli kılar mısın? Elimi sımsıkı tutar mısın sevdiceğim?

Her gece sen uyurken yıldızlar dolsun koynuna. Ve her sabah yaşamın içine koşarken; nasıl böyle ışıldadığın muamma olsun başkalarına. Hatta sen bile anlama. Varlığın anlamım, senin mutluluğun andım oldu. Evlenir misin benimle, sayısız yıldızlarımla.

Her günü, her saati, her saniyeyi seninle beraber geçirmek istiyorum!

Her yıl evlilik yıldönümümüzü unuttuğum için bana trip atar mısın?

Hiçbir harfi sensiz bir cümleye kurban etmedim. Hayatım boyunca yanında olacağıma söz veriyorum, benimle bir olmayı ister misin?

İkimizi bir kefene saralar, bir kabirde sır olalım sevdiğim.

İkimizin kuracağı bir hayatın altına imzanı atar mısın?

İster güneyden gelen karayel, ister kuzeyden gelen poyraz ol, dilersen beni tümden ıslatan sağanaklar ol, güneşinle yanıp, serinliğine bırakayım kendimi, denizinde. Umut ol bana, her şey çok güzel olacak de. Sımsıkı sar üşütmem seni de, çocuklarımız olacak bize benzeyecekler de. Evlen benimle.

Kalbim ki kendisine kefilim. Adınla uyandı bu sabah.

Karşınızdaki kişiyle bir ömür boyu mutlu bir aile tablosunu gözünüzün önüne getirdiğiniz zaman evlilik teklifini yapabilirsiniz.

Kavgalı olmadığınız, morellerinizin iyi olduğu bir anda,

Kelebeklerin ömrü bir gün... Sana hayatımın sorusunu sorarken kelebekler uçurmak istemiştim. Şimdi kargaları uçuracağım yadırgama sakın. 400 yüz yıl yaşayabiliyorlarmış çünkü. Benimle evlenip katlanabilir misin bana çok uzun yıllar?

Kendi çapımda işlem hacmi yaratarak mobilyacının, emlakçının, kuyumcunun, fotoğrafçının, gelinlikçinin ekonomik çarkın içinde varlığını devam ettirmesine yardımcı olmama ortak olur musun?

Kendi yalnızlığımı kucakladım, başka birini bir kalkan gibi görmeden yalnızlığa. Kimsenin beni seyretmesine gereksinim duymadan süzüldüm semalarda yalnız bir kartal gibi. Ta ki seni görene dek... Salt sevip kabullenerek benimle uzun soluklu bir yürüyüşe var mısın?

Müsaitsen evlenebilir miyiz?

Nasıl ki adımla beraberdim şimdiye kadar hayatımın geri kalanında da seninle olmak istiyorum!

O kadar güzel gülüyorsun ki yağmur başlıyor. Benim de seninle gülmeme izin verir misin?

Ömrümün geri kalanı olur musun?

Önümüzdeki 50 yıl için başka bir planının yoksa evlenebilir miyiz?

Rüyalarımdan gerçeğime, karanlıktan ışığa geçişime, gündüzden geceme, dünümden yarınıma ortak, sesime, nefesime, sensiz aciz bedenime destek, ruhuma, kalbime, beynime eş ol istiyorum. Gelip hep benimle ol istiyorum.

Salonda uyuyakaldığımda kalk yerine yat diyenim olur musun?

Sen benimle evlen, ben sana hergün papatyalar getiriyim ömrümden...

Sen böyle güzelken bana söz düşmez bakma, şiirler yazdığıma. Seni çok seviyorum benimle evlenir misin?

Seni ben canımın içinde sakladım. Kalbimin ta derinliklerinde...

Seni görünce anladım yaşamayı ağlarken gördüm yalnızlığı seni kaybetmek istemiyorum benimle yeni bir dünya kurmak için hazır mısın canım?

Senin yerin başımın üstü kalbimin odaları; ama sen misafirim değil ruhumun ortağı bir başınalıkla savaşımın kahramanı. Yüz akım gururum aşkım anlamım gel bir daha gitme bu kalbimdeki federe cumhuriyetinden mülkiyeti artık sana ait bedenden.

Seninle güldüm, seninle ağladım ben. Yaşamı sende bulup sende doğdum ben. Hiçbir şey tadımlık, bir anlık, bir adım sonrası yalnızlık olsun istemiyorum. Tüm aşkım, tüm varlığımla sorsam sana; benimle evlenir misin?

Senle yendim makûs talihimi. Kırdım; umutsuzluğun-mutsuzluğun, kimsesizliğin yalnızlığın birbirine sıkıca bağlandığı zinciri. Kıymetlim tut elimi. Eşim ol. Bir ömür boyu bırakma beni.

Sensizlik yalan seninle olmak masal gibi gelir bana; ne zaman seninle evlenirsem o zaman inanırım gerçek olduğuna. Benimle evlenir misin aşkım?

Sevdiğinizin ya da sizin sorunlarınızın olmadığı zaman,

Son nefesime kadar gözlerinin içinde gülmeme izin verir misin?

Sonsuza dek seni hiç yalnız bırakmamama izin verir misin? Benimle evlenir misin?

Soyadımı soyadına ekler misin?

Topluma ayak uydurup dışlanmamak adına, hukuki bir dizi işlemin ardından, medeni kanun hükümlerince seninle aynı evi paylaşmak istiyorum!

Ya ben istiyorum ki sabahları gözümü sana açıyım akşamları gözümü seninle kapatayım Hayatımdaki bütün yollar sana çıksın. Benimle evlenir misin?

Yeşili sev, doğayı koru, benimle de bi evlen artık...

Bakmak İsteyeceğiniz Konular
Bakmak İsteyeceğiniz Düşünür Sözleri
Yorumlar
Yorum yaz