Ezel Dizi Replikleri
Ezel Dizi Replikleri

Kimi yeterince sevmez, kimi fazla sever
Kimi satar, kimide satın alır
Kimi gözyaşı döker
Kimi kılı kıpırdamadan
Çünkü herkes öldürür sevdiğini
Ama herkes öldürdü diye ölmez.

 

Her ihanet sevgiyle başlar.

Olan olmuş. Artık hiçbir neden onu olmamış yapamaz.

Herkesin kimseye anlatamadığı gizli bir sırrı, herkesin kimseye gösteremediği gizli bir yüzü vardır yeğen…

İnsan bir gün gırtlaklayacağı tavuğu sevmeye kalkarsa, aç kalır!

Bazen yaşamak için öldürmek zorundasın. Bazen yaşamak için içindeki sevgi seni öldürmeden sen onu öldürmek zorundasın.

Tanık dediğin suç ortağındır aslında.

İntikam ölümden güçlüdür.

Hayal ettiğin her şey bir gün bir ihtimal gerçek olabilir o ihtimali yok etmeden unutabilirmisin gerçekten sevdiğin tek insanı.

Gerçekleri saklayarak ulaşabilirmisin gerçeğe anıların içinde aradığın insanı bulabilirmisin hiç yaşanmamış hayata gerçek gibi tutunabilirmisin orada olmayan birinin seni hala koruduğuna inanabilirmisin gerçeğin o kadar çok yüzü var ki senin gördüğüne inanabilirmisin.

Yanlız kalan bir insan, hiç yanlızlığından bir başkasına bahsedebilir mi?

Bazen yeğen işleri yoluna koymak için sıkmayacaksın yumruğunu, açacaksın avucunu avucundakileri savuracaksın havaya. Bekleyeceksin, bekleyeceksin sana geri gelmelerini.

En iyi soygunlar girerken değil çıkarken bozulur yeğen. Haydutlar öyle iyi planlar ki girmeyi nasıl çıkacaklarını unuturlar. Çıkacaksan hemen çıkacaksın yeğen yoksa çekerler yoksa seni içeri.

Bir şey yapmadan önce eğer yaparsan sana ne yapacağımı bir düşün önce.

Aşk mı intikam mı, mahkum mu, cellat mı. hep ikisinden birini seçmen istendi. Ama hep bir üçüncü şık var. O da ateşe atlamak.

Ölüm gibidir sadakat. Bir kere çizgiyi geçtin mi, geri dönüş yoktur.

Güveniyordu. Sırf seviyor diye onları tanıdığını zannediyordu. Eğer ömer’i o zaman tanısaydım söylerdim, ömer derdim, her ihanet sevgiyle başlar.

Cesurun bakışı korkağın kıIıcından keskindir yeğen!

Yapmakla olup bitseydi bu iş, hemen yapardım, olup biterdi.

Bir gün, sevginin bitmesine insan neden üzüIsün. Aşk mı kaderi kovaIar kader mi aşkı daha kimseIer çözemedi bu biImeceyi.

Bir babanın çaresizliği, çaresizliklerin en korkuncudur.

Ne kadar uzağa gidersen git başladığın yere dönersin sonunda. Ne kadar değişirsen değiş, nerede mutlu olduysan hep oraya çevirirsin kafanı.

Kırılmak istemiyorsan, kendini yere bırakmayacaksın.

Emir almak başka, keyif almak başka..

Kaderimiz niye avucumuzun içinde yazılıdır bilir misin? Gerektiğinde gizleyebilelim diye.. Niye bilir misin? Çünkü güç gizden gelir.. Gerçek niyetini kimse bilmeyecek.. Kaderin sırrındır.. Kaderini kimseyle paylaşmayacaksın..

SözIer veriIir, sözIer unutuIur; gün geIir ihanet eden sadakat ister. Sadaka gibi veriImez sadakat, isteyen hepsini ister. Sevdiğine sadık kaIan adam kendinden vazgeçebiIen adamdır.

Hesap görmek, hesap etmekten zordur.

Mesele ölmek değil dost bildiğin en güvendiğin adamın eliyle ölmekmiş mesele.

Çekil bir süre kendi köşene. Bırak su kendi çatlağını bulsun. İzin ver de kuklalar, içlerinde sen varmış gibi oynasınlar kurduğun bu oyunu.

Gerçeği öğrenmek için kimi kendini ortaya atar kimide başkasını ateşe atar ama çaresizce aradığın şey gerçek değil aslında sen bir kuytuda bırakıp gittiğin kendini arıyorsun aslında.

Herkes gerçeği aradığını söyler, herkes gerçeğin onu kurtarmasını bekler ama seni özgür bırakan gerçeğin değil sonunda kavuştuğun yüzüdür sevdiğinin.

Sen fazlasını bilmek istemiyorsun arkadaş sen sadece birgün seninde sevilebileceğini bilmek istiyorsun ve ne yaparsan yap sevilmiyorsan eğer seni gerçekler değil sokatan seçtiğin rastgele birini kurban etmek kurtarır.

Asıl çaresizlik derdin devasız olması değil, birini iyi edecek şeyin diğerinin kadehine zehir olmasıdır.

Ailenden biri bıraktığında seni ya da sen bıraktığında onu karanlıkta çağırırsınız hala birbirinizi. Ailenden biri bugün ölecek, çaresi yok, tek bir soru kaldı geriye, kim?

Birini yenmenin en kolay yolu o birini yenerken onu seyretmekle öğrenilir.

Ezel duy sesimi! Bir kere ihanete uğradın mı anılar sana bataklık olur yeğen, hatırladıkça çekerler seni içeri, hatırladıkça affetmek istersin yeğen; çünkü affetmek unutmak demek, öncesini hatırladıkça sonrasını unutmak istersin, çırpınma boşuna yeğen, o hançer bir kere saplanınca sırtına çıkarmaya kalktıkça iyice kalbine gömersin.

Unutma! Bin kere dönsen o güne, bin kere ihanet edecekler sana. Herkes doğasının gereğini yapar. Bin kere ihanet etseler sana çaresi yok bin kere gidersin yanlarına.

Geçmişe dönmek başka, geçmişi silmek başka. Bir kere aktı mı zamanın içinden suyun yolu değişmez.

Değişmek zordur ama bazen aynı adam olmak daha da zordur.

Sadakat erdem değildir aslında sevgiden kör olmaktır, hep kaçtığın şeye eninde sonunda yakalanmaktır sadakat. Yemin etmeden bir daha düşün; çünkü sadakatle başlayan her şey ihanetle biter.

Asıl çaresizlik derdin devasız olması değil, Birini iyi edecek şeyin, diğerinin kadehine zehir olmasıdır.

Sakın bir daha seni seviyorum deme çünkü inanırım.

Bazen öyIe acır ki için değiştin sanırsın şimdi dersin. Şimdi her şeyi yapabiIirim.

Bu gün bi köprünün tam ortasında durdum, aşağıda alevler, arkamda melek, önümde şeytan, ikisi de aynı soruyu sordu. Kimsin sen, kimin tarafındasın.

Zorunu benden duy yeğenim, herkese yalan söylemen yetmez artık. Bundan böyle bir başına kalsan da artık kendin olamazsın.

Korkunçtur sonunda gördüğün gerçeğin en çıplak en gaddar en acımasız yüzü ama en korkuncu her şeye sahipken bile bir anının bir hayalin bir hayaletin peşinden koşmak.

Gerçeği yine de öğrenmek için yalanlardan örülü bir ipe tutunmak ne korkunçtur.

Hesap görmek, hesap etmekten zordur yeğenim.

Kadere inanan insan tesadüfe inanmaz. Tesadüfe inanan adamsa kaderini kendi elinde tutamaz.

Kimsin sen? Şüphesiz sen, sen değilsin.

Bir avuç kömür için, bir ömür verenlere. Dualarımız sizinle.

Sevmek; son kertede kaçınılmaz sona karşı çıkmaktır. Ama o sonu bile bile sevmek, gözünü son kez kapar gibi sevmek: o sevgide hapis kalmaktır.

PortakaIı soymadan içinin iyi oIup oImadığını anIayamazsın.

Çünkü bir hata, gözden kaçan bir söz; her şeyi kaybetmektir.

Sadakat ne menem şeydir bu sadakat? Sadakat sır sakIamak mıdır? Sessiz kaImak mıdır? Kıyametin kopacağını biIe biIe.

Silahı kullanacaksın ama sen tutmayacaksın!

Herkes öIdürür sevdiğini.

Kendi kanını kendi elleriyle kurutan bir adamım. İşte ben böyle bir adamım. Ömer benim de oğlum o benim son oğlum. Ben ne Allah’ım ne de Azrail. Ne alabilirim oğlunun canını ne de geri verebilirim sana. Yapamam.


Bakmak İsteyeceğiniz Konular
Bakmak İsteyeceğiniz Düşünür Sözleri
Yorumlar
Yorum yaz